Bakaraa internetis

Teeme Bakaraa selgeks. 5 minutiga.

Bakaraa on kaardimäng, mida mängitakse kahe või enama inimesega kaardipakist, mis sisaldab vähemalt 8 kaarti. Mängijad panustavad oma rahalised summad vastavalt oma hinnangule, kas nende kaartide summa läheneb numbrile 9 või ei lähene. Mängija või mängijate kaartide summa, mis on lähemal numbrile 9, võidab. Mängu juhendid võivad varieeruda erinevates kasiinodes ja riikides, kuid aluspõhimõte jääb samaks. Bakaraa on eriti populaarne kasiinomäng just Aasia riikides.

Parimad online kasiinod Bakaraa mängimiseks

Bakaraa ajalugu

Bakaraa ajalugu ulatub tagasi sadade aastateni ja selle täpne algusaasta on teadmata. See mäng on levinud üle kogu maailma ja on eriti populaarne Hiinas, Euroopas ja Lääne-Aasias.

Üks teooria Bakara ajaloost väidab, et see pärineb Itaaliast 15. sajandist ja selle algne nimi oli “Baccara”, mis tähendab nulli. Mäng laienes Euroopast üle kogu maailma ja muutus eriti populaarseks 19. sajandi lõpus. Selle ajal mängiti Bakaraad peamiselt Euroopa kuninglike ja aristokraatide ringkondades.

Bakaraa on olnud osa Las Vegase ja teiste kasiinolinnade kultuurist alates 20. sajandi keskpaigast, kui Nevada hakkas lubama mängulisi tegevusi. Praegu mängitakse Bakaraad üle maailma erinevates kasiinodes ja see on üks kõige populaarsemaid kaardimänge.

Bakaraa on ka internetikasiinodes väga populaarne ja selle mängimine on võimalik ka veebis, mis on teinud selle kättesaadavaks suurele hulgale inimestele üle maailma.

Üldiselt on Bakaraa ajalugu pikk ja ulatuslik ning see jätkub tänaseni populaarse ja nauditava mänguna erinevates kasiinodes üle maailma.

Bakaraa mängu osaelmisliigid

Bakaraa mängus on kolm erinevat osalist: mängija, pankur ja viik. Iga eraldiseisev tugevus sõltub selle kaartide summast.

 1. Mängija käsi: Mängija käe tugevus sõltub selle kaartide summast. Ideaalne summa on 8 või 9. Kui mängija saab 8 või 9, nimetatakse seda “naturaliks” ja see võidab automaatselt, välja arvatud juhul, kui pankuril on sama tugev käsi.
 2. Pankuri käsi: Pankuri käe tugevus sõltub ka selle kaartide summast. Pankur peab järgima rangeid reegleid, mis määravad, millal tal on vaja võtta uus kaart või jääda olemasolevate kaartidega. Pankur peab püüdma saavutada summa, mis on võimalikult lähedal numbrile 9.
 3. Viik: Viik tekib siis, kui mängija ja pankur saavad sama tugeva käe. Viikus panused tagastatakse mängijatele.

On oluline märkida, et Bakaraa mängus on olemas ka erinevad panustamisvõimalused, näiteks mängija panus, pankur panus või viik. Mängijad võivad oma panuseid teha nii nende endi käe kui ka teiste käte peale. Need panused mõjutavad mängu tulemust ja võivad mängijatele anda erinevaid võitmise võimalusi.

Kaartide väärtused

Bakara mängus kasutatakse kahekümne ühe kaardi punktisüsteemi. Iga kaart saab järgneva punktisumma:

 • Kõik numbrilised kaardid (2-10) saavad oma numbrilise väärtuse.
 • Kuningad, naised ja järglased saavad 0 punkti.
 • Äss saab 1 punkti.

Kui kaartide

on suurem kui 9, siis loetakse punkte üle 10. Näiteks, kui mängijal on 7 ja 6, siis tema kaartide summa on 13, kuid punktisummaks loetakse 3. Sama reegel kehtib ka pankuri kaartide kohta. Mängija ja pankur peavad proovima saavutada summat, mis on võimalikult lähedal 9-le. Mängijal, kelle kaartide summa on lähemal 9-le, on suurem võimalus võita.

Bakaraa erinevad versioonid

Bakaraa mängul on erinevaid variatsioone ja mänguliike, mida mängitakse erinevates maailma paigus. Mõned kõige levinumad Bakaraa variatsioonid on:

 1. American Baccarat: See on Bakaraa mängu kõige klassikalsem versioon ja seda mängitakse peamiselt Põhja-Ameerikas. Selles mänguliigis on selged reeglid nii mängija kui pankuri jaoks, mis määravad, millal nad peavad kaarte võtma või jääma.
 2. Punto Banco: See on American Baccarati lähim sugulane ja seda mängitakse peamiselt Lõuna-Ameerikas ja Euroopas. Selle mänguliigi eripäraks on see, et mängijad ei tegele kaardivõtmise otsuste tegemisega, vaid järgivad kindlaid reegleid.
 3. Chemin de Fer: See on Bakaraa mängu varaseim versioon ja seda mängitakse peamiselt Prantsusmaal. Selles mänguliigis on mängijad aktiivsemad ja neil on võimalus teha otsuseid kaardivõtmise kohta.
 4. Baccarat Banque: See on Chemin de Feri mängu veelgi varajasem versioon ja selles mänguliigis on mängijad veelgi rohkem aktiivsed, sest nad peavad võtma vastutuse ka pankuri rolli eest.

Need on mõned kõige levinumad Bakaraa mänguliigid, kuid on olemas veel palju teisi variatsioone, mida mängitakse erinevates maailma paigus. Mänguliik sõltub peamiselt mängijate eelistustest ja lähedal asuvatest kasiinode valikust.

Bakaraa strateegia ja tõenäosused

Bakaraa mängus ei ole täpselt määratletud strateegiat, mis tagaks alati kindla võidu. See on suures osas siiski juhuslik ehk õnnemäng. On siiski olemas mõned nõuanded ja tõenäosused, mis võivad mängijatele abiks olla:

 • Kui võimalik, siis vali mängija asemel pankuri positsioon: Tõenäosus, et mängija võidab, on ligikaudu 44,62%, samas kui pankuril on tõenäosus võita 45,85%. Mängija valik sõltub mängija strateegiavalikust. Kui mängija teeb halbu otsusi, on pankuri eelis suurem.
 • Jälgi oma panuseid: Alati tuleb jälgida oma panuseid ja vältida liiga suurt panust, sest see võib põhjustada suuremat kaotust.
 • Kaartide lugemine: Bakaraa mängus ei ole kaartide lugemise tehnika efektiivne, kuna mängu kaardid segatakse alati pärast iga mängu.
 • Vältige sidepanuseid: Sidepanused, näiteks mängija ja pankur saavad samal ajal täpselt 9, on madalama tõenäosusega ja võivad põhjustada suuremaid kaotusi.

Nendest nõuannetest hoolimata on Bakara mängus oluline mängida vastutustundlikult ja jälgida oma eelarvet. Tuleb meeles pidada, et kasiinomängud on lõppkokkuvõttes juhuslikud ja mängija peaks olema valmis kaotama oma panuseid.

Bakaraa Punto Banco maja eelis lahtiseletatuna

Punto Banco on üks bakara mängu variatsioone ja majal, ehk pankuril, on seal kindel eelis. Maja eelis tähendab, et pankuril on suurem tõenäosus võita kui mängijal, sest reeglid on seadistatud selliselt. Nii on see tegelikult iga hasartmängu (väljaarvatud mängijatevahelise pokkerimängu) juures. Punto Banco teeb eriliseks see, et seal on võimalik mängukorraldajana omada nii väikseimat kui suurimat eelist mängija ees. See oleneb mängija poolt valitud strateegiast.

Punto Banco mängus on pankuril eelis, kuna ta mängib viimasena ja teab seetõttu, millised kaardid on mängus olemas. Kui mängija ja pankuril on sama summa, siis võidab pankur alati. Pankuril on ka võimalus teha teatud otsuseid, näiteks otsustada, kas ta võtab uue kaardi või jääb praeguse summani.

Seetõttu peab mängija mängides arvestama maja eelisega ja valima oma panuseid vastavalt sellele. Mängijal ei ole võimalik maja eelist täielikult neutraliseerida, kuid mõned mängijad väidavad, et nad saavad oma võiduvõimalusi parandada järgides teatud strateegiaid ja vältides liiga suureid panuseid.

Kokkuvõte

Bakaraa on üks populaarsemaid kasiinomänge, mida mängitakse üle maailma. Selle Itaaliast alguse saanud mängu eelisteks on nii selle lihtsus, võiduvõimalused, põnevus ning meelelahutuslik olemus. Seda on võimalik mängida nii maapealsetes kui netikasiinodes. Kui otsid midagi slotiautomaatidest rohkemat, kuid päris pokkeriga ajusid ragistada ei viitsi sobib Bakaraa sulle suurepäraselt.

Scroll to Top