Täielik Blackjack`i Teejuht kokkupanduna ühte Juhendisse

See Blackjack`i Teejuht õpetab Sulle mängu selgeks 7 minutiga. Blackjack on populaarne kaardimäng, mis mängitakse kasiindoes üle kogu maailma. Mängijad mängivad mängijana diileri vastu, püüdes saada oma kaardide summat 21-le või lähimale sellele väärtusele. Mängijad võivad valida, kas nad soovivad rohkem kaarte võtta või jääda oma praeguse skooriga. Jagaja järgib kindlat reeglipärast, näiteks peab ta jääma skoorini 17 või rohkem. Mängija, kelle kaardid ulatuvad 21-ni või lähimale sellele, võidab mängu.

Parimad kasiinod Blackjack`i mängimiseks

Blackjacki reeglid

Blackjacki mängu reeglid on lühidalt kokkuvõttes järgmised:

 1. Kaardid: Mängus kasutatakse standardmängu kaarte, mis hõlmavad numbrilisi kaarte (2-10) ning nelja masti (sümbolid: pärlid, ruudud, käed ja ristid), mis on väärtusega 10. Äss võib olla väärt 1 või 11, sõltuvalt sellest, mis on mängijale kasulikum.
 2. Mängijad ja diiler: Mängijad mängivad diilerivastu. Diiler jagab kaarte.
 3. Panus: Mängijad peavad enne mängu algust panema panuse.
 4. Kaartide jagamine: Diiler jagab mängijatele kaarte nähtamatu ühe kaardiga ja nähtava teise kaardiga.
 5. Mängijate kaartide täiendamine: Mängijad võivad valida, kas nad soovivad rohkem kaarte võtta või jääda oma praegusele skoorile. Kui mängija saab skoori 21 või rohkem, siis ta bustib ja kaotab automaatselt.
 6. Diileri kaartide täiendamine: Diiler on kohustatud jääma skoorile 17 või rohkem. Kui diiler läheb lõhki, võidavad kõik mängijad, kes on alles mängus.
 7. Võitja määramine: Mängija, kelle kaardid ulatuvad 21-ni või lähimale sellele, võidab mängu. Kui diileri ja mängija skoor on samad, siis võidab üldjuhul diiler ehk mängukorraldaja.

Need on põhimõttelised Blackjacki reeglid. Mängu variatsioonid ja reeglid võivad erineda erinevates kasiinodes ja mänguversioonides.

Blackjacki strateegia

Blackjacki strateegia võib erineda sõltuvalt mängija eelistustest ja kaardi jaotuse olukorrast. Siiski, mõned levinud ja tõhusad strateegiad on järgmised:

 1. Kaartide lugemine: Kaartide lugemine aitab mängijal teada saada, mis kaarte on veel jäänud ja millised on tõenäosused võita või kaotada. Tänapäeval see väga reaalne strateegia enam ei ole. Maapealsed kasiinod segavad selle vältimiseks kaardipakke pidevalt ning ka online kasiinod kasutavad igal jaotusel uusi segatud kaarte.
 2. 17 või rohkem: Jagaja peab jääma skoorile 17 või rohkem, seega, kui mängija skoor on alla 17, siis on soovitatav võtta rohkem kaarte.
 3. Üle 17, alla 21: Kui mängija skoor on üle 17, kuid alla 21, siis on soovitatav jääda oma praegusele skoorile, sest tõenäosus bustida suureneb iga kaardi võtmisega.
 4. Kahe esimese kaardi summa: Kahe esimese kaardi summa määrab, kas mängija peaks rohkem kaarte võtma või jääma oma praegusele skoorile. Näiteks, kui mängijal on Äss ja numbriline kaart, siis on tema skoor 11 ja ta võib võtta rohkem kaarte.
 5. Suurema tõenäosusega võitmiseks: Kui mängija teab, et järgmised kaardid on eelis tema kasuks, siis on soovitatav rohkem kaarte võtta. Kui ta teab, et järgmised kaardid on eelis jagaja kasuks, siis on soovitatav jääda oma praegusele skoorile.

Need on mõned levinud ja tõhusad Blackjacki strateegiad. Kuid mängijad peaksid meeles pidama, et need strateegiad ei garanteeri alati võitu ja et mängu tulemus sõltub siiski juhustest.

Blackjacki ajalugu

Blackjacki ajalugu ulatub tagasi 17. sajandisse ja see on üks vanimaid kasiinomänge. Algselt mängiti seda Prantsusmaal nimega “vingt-et-un” (21), kus mängijad püüdsid saada 21 punkti või lähedale sellele summale, ilma et nende skoor ületaks 21.

19. sajandi lõpus levitis mäng Ameerikasse, kus selle nimi muudeti “Blackjackiks”. Mäng sai rahvusvahelise tähelepanu, kui Nevada osariik legaliseeris kasiinomängud ja Las Vegases avati esimene ametlik kasiino.

Alates 20. sajandi keskpaigast on Blackjack muutunud üheks kõige populaarsemaks kasiinomänguks maailmas, mida mängitakse nii füüsilistes kasiinodes kui ka online-kasiinodes. Mängu populariseerisid ka mitmed filmid ja raamatud, mis kujutasid Blackjacki mängijaid kui seiklejaid ja võitjaid.

Tänapäeval on Blackjackil mitmeid erinevaid variatsioone, nagu Euroopa Blackjack ja Ameerika Blackjack, ja mängijad saavad valida endale sobivaima varieeruva. Samuti on arendatud arvukalt strateegiad ja süsteeme, mis aitavad mängijatel suurendada nende võite. Kuid siiski, nagu iga kasiinomäng, sõltub Blackjack lõpuks juhustest ja mängijate võimalused võita sõltuvad nende strateegiast ja kaardijagamise olukorrast.

Kokkuvõte

Blackjack on mäng, mis pakub põnevust ja väljakutseid ning annab mängijatele võimaluse oma oskusi ja otsustamisvõimet proovile panna. Mängijad võivad oma strateegiat kohandada vastavalt olukorrale ja mängujuhi kaartidele, luues seeläbi põneva ja intellektuaalse väljakutse. Lisaks sellele pakub blackjack ka võimalusi võita suuremaid auhindu ja võita rohkem raha, mis teeb selle mängimisest veelgi atraktiivsema.

Scroll to Top