parim online kasiino eestis

Selgitasime välja 2018. aasta parima kaughasartmängu operaatori

Aasta lõpp on populaarne aeg, et igasuguseid auhindu välja jagada. Otsustasime oma toimetuses, et miks mitte anda välja ka Eesti parima kaughasartmängu operaatori auhind. Galat me ei korralda, kuid järgnevas artiklis saad teada, kes auhinna võitis ning mida võitja väljaselgitamiseks arvesse võtsime.

Kelle vahelt me võitja välja selgitasime?

Tulenevalt sellest, et me ei vali mitte Eesti parimat kasiinot, spordiennustust ega pokkerituba, vaid parimat kaughasartmängu operaatorit, otsustasime, et meie valikusse pääsemiseks peab ettevõttel olemas olema nii spordiennustuse kui kasiino toode.

Lähtuvalt mõlema toote olemasolust jäid meie Eesti parima kaughasartmängu operaatori auhinna väljaselgitamisel sõelale: Bet365, Betsafe, Coolbet, Olybet, Optibet, Paf, Unibet ning Tonybet.

Milliseid omadusi võrdlesime?

Arvesse võtsime erinevaid omadusi ning näitajaid, mis meie arust ühe hea kasiino ning spordiennustuse portaali juures tähtsad on ning hindasime neid viie punkti skaalal. Oluliseks pidasime järgmisi omadusi:

  • Portaali kiirus
  • Portaali kasutajamugavus ja disain
  • Kasiino mänguvaliku mitmekesisus
  • Spordiennustuse erinevate võimalike panuste rohkus
  • Spordiennustuse koefitsendid ehk hinnad

Järgnevalt selgitame välja Eesti parima kaughasartmängu operaatori auhinna laureaadi aastal 2018.

Portaali kiirus

Kiirus, millega lehekülg avaneb, on meie silmis üheks oluliseimaks hea kasiino või spordiennustuse portaali kriteeriumiks. Mitte keegi ei viitsi oodata lehekülje taga, mille laadimine võtab aega kümneid sekundeid.

Portaalide avanemiskiiruse väljaselgitamiseks kasutasime populaarset pingdom kiirusetesti, millest lasime läbi kõikide osalejate avalehed.

Mainime siinkohal ära, et pingdomi tulemused võivad mitmekordsel proovimisel natukene üksteisest erineda, kuid ka teisel proovimisel osutus järjestus samaks ning katsete erinevused polnud märkimisväärsed.

8. koht Tonybet

Tonybeti täielikuks laadimise kiiruseks oli 3,53 sekundit. See on tunduvalt kehvem kui ühelgi teisel Eesti operaatoril. Väga halb tulemus. Tonybetile anname 1 punkti.

7. koht Olybet

Mõnevõrra üllatuslikult tuli lehekülje kiiruse poolest eelvimasele kohale Olybet. Nende täielikuks laadimise kiiruseks oli 2,19 sekundit, mis pole Eesti hasartmänguturu ühe liidri jaoks just parim tulemus. Olybet saab meilt selle eest 2 punkti

6. koht Unibet

Unibeti täielikuks laadimise kiiruseks oli 1,44 sekundit. Võiks parem olla. Eriti, kuna tegemist on niivõrd mastaapse ettevõttega. Unibetile anname 2 punkti.

5. koht Betsafe

Alates 5. kohast olid kõik tulemused juba igati aksepteeritavad ning portaalid laadisid kiirusega, mida võib kasutajasõbralikuks nimetada. Betsafe täielikuks laadimise kiiruseks oli 1,14 sekundit. nemad teenivad selle eest 3 punkti.

4. koht Coolbet

Neljandale kohale maandus Coolbet. Nende täielikuks laadimise kiiruseks oli 0,942 sekundit. Coolbetile anname 4 punkti.

3. koht Bet365

Kolmanda koha saavutas Bet365, kelle täielikuks laadimise kiiruseks oli 0,57 sekundit. Eelnevatega võrreldes juba hoopis teisest klassist. Bet365-le anname 4 punkti.

2. koht Paf

Pafi täielikuks laadimise kiiruseks oli 0,245 sekundit. Tegemist on juba väga hea tulemusega! Pafi-le anname 5 punkti.

1. koht Optibet

optibet üllatas meid oma allalaadimise kiirusegaKui Olybeti eelviimane koht oli meie jaoks suureks üllatuseks, siis Optibeti, kes pole just Eesti panustaja esimene valik, esimene koht rabas meid lausa jalust. Optibeti täielikuks laadimise kiiruseks oli 0,126 sekundit, mis tegi pika puuga kõikidele teistele konkurentidele ära. Optibetile teenib parima tulemuse eest 5 punkti.

Portaali kasutajamugavus

Portaali kasutajamugavuse all hindame lisaks kiirusele ka portaali ülesehituse loogilisust ning navigeerimise lihtsust mängijale. Vaatame üle ka lehtede mobiiliversioonid ning nende töökindlused. Mainiks ära, et tegemist võib olla üpriski subjektiivse näitajaga, mis võib olla mõjutatud nii meie enda kogemustest teatavate lehekülgedega kui erinevatest maitsetest ning personaalsetest eelistustest. Igatahes, üritame olla võimalikult objektiivseid.

8. koht Paf

Meile lihtsalt üldse ei istu see disain ning ülesehitus. Saame aru, et on üritatud teha midagi hoopiski teistsugust, kuid olles ära harjunud pigem standartsemate ülesehitustega, jätab Paf meid külmaks. Eriliselt tahaks ära mainida segadusse ajava spordiennustuse avalehe. Menüü on arusaadav, kuid tabloo võiks teistmoodi lahendatud olla. Kodulehelt me aplikatsiooni allalaadimise kohta ei leidnud. Anname neile 2 punkti.

7. koht Optibet

Nende menüüd ning üldine navigeerimine on küll loogilised, kuid me ei saa üle ega ümber optibeti aegunud disainist. Palun tehke mingi uuendust ning ruttu, sest teie spordiennustus näeb välja nagu see oleks arendatud wordpressi plugina peal ning kasiino liigne kirevus jooksutab lihtsalt juhtme kokku. Kodulehelt me aplikatsiooni allalaadimise kohta ei leidnud. Ka optibet saab meilt 2 punkti.

6. koht Tonybet

Tonybet läbis küll hiljaaegu totaalse muutumise protsessi, kuid lehekülge see palju paremaks ei teinud. Disain on pigem vanamoeline ning midagi erilist muudatuskuuriga saavutatud pole. Tuleb küll ära mainida, et pigem jääb neil vajaka spordiennustuse kui kasiino poole pealt. Kasiino ülesehitus on täiesti aksepteeritav ning pigem isegi mugav. Ka meeldivad meile nende uute kampaaniate kujundused. Kodulehelt me aplikatsiooni allalaadimise kohta ei leidnud. Hoolimata mõnest positiivsest aspektist, anname neile siiski, vaid 2 punkti.

5. koht Unibet

Unibetile tahaks öelda üht – palun kaotage kasiino desktopi versioonist need üleliia suured mängupildid. Me pole pimedad ning mängu esiletoomiseks piisaks meiepoolest ka lihtsalt tema esikohale paigutamisest.

unibeti kasiino üleliia suur mängupilt
Unibeti kasiino üleliia suur mängupilt – funktsioon, mida lihtsalt ei ole vaja.

Nende spordiennustus on võib-olla natukene liiga kirju, kuid juba igati adekvaatne. Lisaks sellele on neil ka spordiennustuse aplikatsioon. Juba parem! Anname neile 3 punkti.

4. koht Bet365

Meile väga meeldib Bet365 spordiennustuse toode, kuid kasiino on see, mis neid alt veab. Ka nemad kasutavad millegipärast esimese reas ülisuuri mänguikoone, mis mitte kuidagi meile parimat pilti nende mänguvalikust ei edasta. Spordiennustus on küll numbriterohke, kuid miski ime läbi on see üpriski loogiiliseks suudetud teha. Anname neile 3 punkti.

3. koht Betsafe

Betsafes on mõlemad tooted üpriski võrdselt heal tasemel. Kasiinolehe slottide rubriik on küll natukene aeglane, mis tundub, et on põhjustatud sellest, et sinna on topitud korraga kõik saadaolevat slotid, mis lehe kiiruse alla tõmbavad, kuid üldjoones meile meeldib. Loogiline ning arusaadav. Betsafe saldo: 4 punkti.

2. koht Olybet

Olybetil on nii kasiino kui spordiennustus tehtud väga lihtsaks ning arusaadavaks. Algaja leiab parimat sündmused ning lemmikmängud üle vaevata ning seda kiiresti ning samuti pole edasijõudnul probleeme endale sobivate panustamisvõimaluste leidmisega. Kui nad veel mängude rubriigi menüüsse lisaks mängud tootjate kaupa, oleks väga bueno! 4 punkti.

1. koht Coolbet

Coolbet tuli alles hiljaaegu Eesti turule ning arendas oma mõlemad tooted üles täiesti nullist. Tõenäoliselt just sellepärast on nad suutnud teha oma keskkonna kliendile ka kõige mugavamaks. Nii spordiennustuse ning kasiino kasutajasõbralikkus on parimal tasemel. Kirsi tordile paneb nende mobiiliäpp, millest mugavamat me veel proovinud ei ole. 5 punkti.

Kasiino mänguvaliku mitmekesisus

Kvaliteedist oleme rääkinud, nüüd liigume edasi kvantiteedile. Vaatame kui palju erinevaid mängutootjaid kasiinod enda valikusse leida on suutnud. Eriliselt pöörame tähelepanu sellele, et kas kasiinode valikus on 4 maailma tipptegijat: Netent, Microgaming, Yggdrasil ning Evolution.

Üldiselt on kõik Eesti online kasiinod päris hea mänguvalikuga ning just hiljuti on hakatud suurt tähelepanu pöörama oma mänguvaliku mitmekesisemaks muutmisele. Sõltuvalt pakutavatest mängutootjatest ja mängude arvust jagasime kasiinod nelja erinevasse gruppi.

8. koht Bet365

Teistele turgudele pakutakse suuremat valikut, kuid Eesti turule pakutav on pehmelt öeldes kesine. 1 punkt.

6. kuni 7. koht Coolbet, Tonybet

Neil kahel on põhilised tootjad olemas, kuid vajaka jääb mitmekesisusest. 3 punkti.

5. koht Optibet

Päris hea, aga puudust tunneme nii Evolutionist kui Yggdrasilist. 4 punkti.

1. kuni 4. koht 

Kõik on väga mitmekesised kasiinod. Mõni hiilgab ühes nišis, teine teises. Väga hea mänguvalikuga kasiinod! 5 punkti.

Spordiennustuse erinevate võimalike panuste rohkus

Meie ajaressurss on piiratud ning selleks, et käesoleva kategooria võitja mõistliku aja jooksul välja selgitada, siis võtsime analüüsi aluseks kõigest ühe kõigi poolt pakutava sündmuse, milleks osutus Arsenali ning Tottenhami vaheline Carabao Cup`i kohtumine.

Võrdlesime, kes pakub antud mängule kõige rohkem panustamissvõimalusi. Mainime ära, et tegemist pole kindlasti kõige oluliseima kategooriaga, sest enamus spordisõpru ei vaja panustamiseks sadu erinevaid liine.

7. kuni 8. koht Coolbet ja Bet365

Coolbeti poolt on üpriski arusaadav, et liine pakutakse nii vähe, sest koefitsendid tehakse valmis in-house ning ressursse jääb lihtsalt vajaka. Bet365 väike liinide valik paneb, aga küll kulmu kergitama. Tegemist on ühe maailma suurima hasartmänguettevõttega ja sellisele sündmusele pakutakse nii vähe liine? Võib-olla on nad aru saanud, et inimesed lihtsalt ei vaja rohkem, kuid meie sed arvesse ei võta. Mõlemad saavad 3 punkti.

6. koht. Optibet

Optibet on ainuke portaal, millel pole nuppu, mis näitaks palju liine kokku on. Algsel ülevaatusel tundus neid ilmselgelt rohkem kui eelneval kahel, kuid üle lugema me neid ei hakanud. Juba ainuüksi selle eest ei saa nad rohkem punkte kui 3.

5. koht. Betsafe.

Betsafe pakub antud mängule 171 erinevat panustamisvõimalust. Natukene enam kui eelnevad, kuid siiski mitte midagi erilist. Nad saavad meie käest samuti 3 punkti.

3. kuni 4. koht unibet ja Paf

Mõlemad pakuvad Arsenali ja Tottenhami mängule 291 erinevat panustamisvõimalust. Anname neile 4 punkti.

2. koht. Olybet

Olybet pakub mängule 341 erinevat liini. Tubli tulemus, kuid esimesest kohast kaugel maas. 4 punkti.

1. koht. Tonybet

Üllatus-üllatus, antud kategooria pani pika puuga kinni tonybet. Nimelt pakuvad nad sellele mängule tervelt 742 erinevat panustamisvõimalust. Kas see ongi nende konkurentsieeliseks – seda ei tea, aga igatahes saavad nad meie käest 5 punkti.

Spordiennustuse koefitsendid ehk hinnad

Viimasena võrdleme luubi all olevate portaalide spordiennustuse hindu ehk seda, kes pakub parimaid koefitsente ning võtab kõige vähem raha vahelt. Võrdlemiseks võtame aluseks 1X2 liini selles samas Arsenali ning Tottenhami mängus. Eripakkumisi me arvesse ei võta ning kajastame tavapäraseid koefitsente ning arvutame nende pealt, milline kihlveokontor kõige vähem kliendi raha tasku pistab.

Pärast koefitsentide võrdlemist on tulemused järgmised. Nagu näha olid 3 esimest teistest pika puuga paremad. Selgelt joonistus välja ka kõige kehvemaid koefitsente pakkuv ennustuskontor. Mööname, et ühe sündmuse koefitsendid ei pruugi täit tõtt peegeldada, kuid mingisuguse pildi saab neist siiski.

1 X 2 Kasumimarginaal Koht Punkte
Tonybet 2,4 3,5 2,85 5,33% 4 kuni 5 3
Olybet 2,375 3,4 2,75 7,88% 7 2
Unibet 2,55 3,55 2,85 2,47% 1 5
Paf 2,45 3,4 2,75 6,59% 6 3
Betsafe 2,4 3,5 2,85 5,33% 4 kuni 5 3
Optibet 2,33 3,45 2,69 9,08% 8 1
bet365 2,5 3,6 2,87 2,62% 2 5
Coolbet 2,52 3,6 2,82 2,92% 3 5

 

Eesti parim kaughasartmängu operaator on…

Suurima punktiskoor õnnestus koguda coolbetil. Seega on just nemad Eesti 2018. aasta parimaks hasartmängu operaatoriks. Võit ei olnud küll mäekõrgune, sest konkurente edestati vaid napi 1 punktiga. Palju Õnne!

Terviklik tabel ning tulemused:

Kiirus Kasutajamugavus Kasiino Panustamisvõimalused Koefitsendid Kokku Koht
Tonybet 1 2 3 5 3 14 8
Olybet 2 4 5 4 2 17 5
Unibet 2 3 5 4 5 19 2 kuni 3
Paf 5 2 5 4 3 19 2 kuni 3
Betsafe 3 4 5 3 3 18 4
Optibet 5 2 4 3 1 15 7
bet365 4 3 1 3 5 16 6
Coolbet 4 5 3 3 5 20 1


Ole hea ja anna kommentaarides teada, kas oled meie tulemustega nõus ning kui ei, siis millist portaali ise eelistad.

Scroll to Top