spordiennustus

Spordiennustus – 9 Nippi, Kuidas Teha Paremaid Panuseid

Spordiennustus lihtsaks! Toome sinuni 9 nippi, kuidas oma spordiennustus järgmisele tasemele viia. Loe edasi ning õpid tegema paremaid spordipanuseid.

SISUKORD (vajuta teemale, et liikuda soovitud sektsiooni)

1. Vali parimad koefitsendid
2. Õpi leidma väärtust
3. Elementaarne matemaatika
4. Tee endale selgeks, kuidas kihlveokontorid koefitsente teevad
5. Oskus eelistada inetut pardipoega
6. Ära põe kaotuste pärast ning ära tähista võite.
7. Ära unista suurest skoorist
8. Hoia oma hoiupõrsast ehk mõistlik rahakassa strateegia
9. Vali sport, kus saad panustada suurelt
10. Kokkuvõte

Eduka panustamise nipp – 1. Vali parimad koefitsendid

spordiennustuse parimad koefitsendid
Koefitsendid on eduka panustamise juures ülitähtsad

Koefitsendid on spordiennustuse hinnad. Kui sa lähed näiteks toidupoodi ning sul on valida kahe identse piimapaki vahel, mille ainukeseks erinevuseks on hind, siis üsna tõenäoliselt valid sa odavama. Ainuke vahe on, et kui poes otsid sa madalamaid hindu, siis spordiennustuses peaksid otsima kõrgemaid. Mida suurem on koefitsent, seda rohkem sulle võidu korral välja makstakse.

Seega, miks peaksidki sa spordiennustus juures erinevalt käituma?

Vaatame näiteks 2018. aasta jalgpalli MM-i koefitsente turniiri üldvõitja kohta coolbetis ja OlyBetis. Võtame vaatluse alla mõlema spordiennustusportaali viis favoriiti, kelleks on: Saksamaa, Brasiilia, Prantsusmaa, Hispaania ja Argentiina.

Coolbet: OlyBet:
Saksamaa 5,75 Saksamaa 5,5
Brasiilia 5,85 Brasiilia 6,00
Prantsusmaa 6,75 Prantsusmaa 6,50
Hispaania 9,25 Hispaania 8,00
Argentiina 10,5 Argentiina 10,0

Ei pea just geenius olema, et ülevalpool välja toodud hindadest omad järeldused teha. Coolbetil on paremad koefitsendid neljal korral viiest. Kui vaadata veel ka ülejäänud osalejaid riike, siis allpool ei leidnud me enam ühtegi juhtu kui OlyBet oleks paremaid koefitsente pakkunud.

Selleks, et teha tarku ning pikas perspektiivis edukaid panuseid, peaksid iga panuse korral, mida soovid teha, läbi vaatama kõikide erinevate Eestis tegutsevate spordiennustuse portaalide koefitsendid antud sündmuse kohta ning valima nende hulgast parema.

Kui see tundub liiga tüütu, siis kindlaks valikuks on Coolbet. Neil on 90% juhtudest Eesti parimad koefitsendid, nad tegutsevad väiksema kasumimarginaaliga kui teised ning nende tootel on kuradima hea kasutusmugavus.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 2. Õpi leidma väärtust

See on kriitiline. Kui sa ei suuda väärtust näha ega otsida, siis pole sul mõtet ka panustada. Muidugi võid üpriski kindel olla, et favoriit võidukoefitsendiga 1,25 võidab, kuid kas see hind sulle ka mingit väärtust pakub?

Tõenäoliselt igaüks meist on kuulnud mõnda panustajat ütlevat: “Pole mitte mingit võimalust, et see meeskond kaotab”. Olgugi, et antud meeskond võib olla õigustatud favoriit, kuid kas nende võiduvõimaluse tõenäosus on parem kui pakutavad koefitsendid? Sellise mentaliteediga panustamine on kui ülehinnatud televiisori ostmine – see, et sa seda väga-väga osta tahtsid, ei tee sellest kasulikku ostu. See lihtsalt ei käi nii.

“Väärtus” on väga lihtne mõiste, aga enamik spordipanustajaid ei mõista selle sisu. Õnneks on see nii, sest just see naiivne raha on see, mis võib turu hinda moonutada, jättes vähemusele, neile kes oskavad väärtust näha, suurepäraseid võimalusi.

Väärtuse nägemine tähendab seda, et sa suudad pidevalt ning süstemaatiliselt leida koefitsente, mis on liiga kõrged ning neid võimalusi ka ära kasutada.

Printsipiaalselt tähendab see sarnast mentaliteeti, mida omavad edukad börsikauplejad. On mõistlik osta aktsiat, mis kaupleb alla oma väärtuse, sest tõenäoliselt tema hind tulevikus tõuseb. Kui keskendud spordipanustamisele, siis sinu igapäevane töö peaks olema alahinnatud meeskondade otsimine ning nende “aktsiate ostmine”, panustades just neile.

Väärtuse leidmine on hädavajalik eeldus, et hinnata tõenäosusi paremini kui turg seda teeb. Muidugi on ilmvõimatu teha seda iga mängu või iga spordi kohta, kuid see polegi vajalik. Sinu eeliseks “maja” ees on see, et kui sulle koefitsendid ei meeldi, siis sa ei pea panustama. Samamoodi nagu sa ei pea ostma aktsiaid, mis sulle ei meeldi. Nemad, aga peavad põhimõtteliselt pakkuma koefitsente igale sündmusele. Vähemalt suurtematele nendest.

Väärtuse leidmine on kõige raskem asi spordiennustuse valdkonnas ning pead väga palju harjutama ennem kui selles tugevaks saad. Alles, siis kui oled oma väärtuse nägemise oskuse perfektseks lihvinud, omad “maja” ees süstemaatilist eelist. Mis omakorda tähendab seda, et oled märgatavalt, oma tõenäosust spordiennustusega raha teenida, parandanud.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 3. Elementaarne matemaatika

Kas oled kunagi kuulnud ütlust: “Ma ei ole matemaatikas tugev, kuid…”? Kindlasti oled ning kui tundsid ennast ära, siis tõenäoliselt ei peaks sa ka bettimisega tegelema.

Olgugi, et on mitmeid spordipanustajaid, kes võivad edukad olla panustades instinktiivselt või “tunde järgi”, siis selleks, et tõesti läbi lüüa, vajad läbimõeldud panustamisstrateegiat ning sa pead arusaama, mida koefitsendid, tõenäosuse võtmes, tähendavad.

Lühidalt. See on numbrite mäng ning miinimumina peaksid vähemalt oskama korralikult jagada ning korrutada. Koefitsentide olemust me siin lähemalt lahkama ei hakka, see on igalpool internetis olemas. Alusta sellest ning tee koefitsendid ning tõenäosusteooria endale selgeks.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 4. Tee endale selgeks, kuidas kihlveokontorid koefitsente teevad

See sõltub küll tavaliselt sündmuse populaarsusest, kuid tavaliselt on koefitsendid tehtud pigem selle järgi, millele kihlveo kontor arvab, et enamik inimestest panustab, mitte millegi juhtumise tõenäosusest. Muidugi pole see ainuke määraja, kuid üldjuhul loovad ennustusportaalid koefitsendid nii, et oleks atraktiivne panustada mõlemale poolele, et hoida oma haavatavus ning potentsiaalne kasum tasakaalus. Siin on väike inglisekeelne video, et teha asi arusaadavamaks:

See omakorda tekitab targale mängurile häid võimalusi – juhul kui avalikkuse arvamus on täiesti metsapoole. See tähendab ka seda, et suurepärast väärtust võib leida sündmustelt, kus on oodata meelelahutuslike panustajate suuremat avalikku huvi. Olgem ausad, harrastuspanustajal pole tõenäoliselt aimugi kasumlikkudest panustamise strateegiatest. 

Kui sa tahad olla edukas, siis pead valima õige spordiennustuse portaali. Spordipanustamisega raha teenimiseks, pead valima kihlveokontori, kes lubab sul võita. Kahjuks, on see teada tuntud tõde, et enamus kihlveokontoritest limiteerivad või ei luba üldse edukatel panustajatel panuseid teha.

On ilmselge, et vales ennustusportaalis panustades, jäävadki su võidud pelgalt fiktsiooniks. Õnneks on Eestis ka kihlveokontoreid, kes ei piira oma võitvaid mängijaid. Üheks neist on coolbet. Vähemalt meil pole siiamaani infot, et nemad oleksid võitvaid mängijaid kuidagimoodi piiranud.

Coolbeti edu taga peitub hoopis see, et nende marginaalid on küll, võrreldes teistega, ülimalt väiksed, kuid neil on Eesti kasutajamugavaim portaal, parimad hinnad ning suur volüüm.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 5. Oskus eelistada inetut pardipoega

spordipanustamine - inetu pardipoeg
Panuse tegemine outsaideri peale ei ole alati kõige rumalam mõte.

Mida rohkem me panuseid teinud oleme, seda rohkem oleme hakanud armastama meeskondi, mida keegi teine ei usalda. Mida koledamad nad välja näevad, seda rohkem nad meile potentsiaalse lisaväärtuse pärast meeldivad.

Näiteks meeskonnad, kes on pikema perioodi jooksul väga hästi esinenud, kuid viimased 4 või 5 mängu on ebaõnne kogenud, on tavaliselt üldsuse poolt juba maha kantud ning nende väärtus sinu silmis peaks just selle fakti pärast tõusma.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 6. Ära põe kaotuste pärast ning ära tähista võite.

Ära lase värskel kaotuste seerial ennast oma strateegiast eemale juhtida. Unusta see ning jätka oma analüüsidega ning usu sellesse, et kaalukauss pöördub taas sinu kasuks.

Sama kehtib ka hiljutise võiduseeria kohta. Ära lase ennast liigsel eneseusul kaasa kiskuda, mis võib sind hävingusse juhtida. Jällegi, jää oma analüüsi ning plaani juurde.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 7. Ära unista suurest skoorist

Oleks ülimalt lahe kiiresti rikkaks saada, kuid kahjuks seda pärisleus niisama ei juhtu. Mõtle pigem pikkale perspektiivile. Ehita oma panustamise bankroll vaikselt üles, aeglaselt, kuid kindlalt oma panuste suurust tõstes ning varsti avastad, et teenid korralikku taskuraha ning võib-olla kui suudad piisavalt kaua sellega tegeleda, siis suudad ka spordipanustamisest elatuda.

Ära kunagi unusta: panustamine on nagu iga teinegi investeerimise viis, maraton, mitte sprint. Eriti veel juhul kui sinu eesmärgiks on sellega palju raha teenida. Läheb aega, et suudaksid oma bankrolli kasvatada nii suureks, et korralikult raha teenida. Samas kui suudad olla edukas ning kannatlik, siis kumuleeruvad intressid on sinu poolel. See, mis võib alguses tunduda teosammul liikumisena, võib lõppeda tõsiselt suure eksponentsiaalse kasvuga.

Tulevikus pead hakkama saama nii paljude kõikumiste, pikkade kaotusperioodide ning samas ka pikkade võiduperioodidega. See kõik ei muuda kõige tähtsamat põhimõtet – otsi väärtust ning kui leiad, siis panusta vastavalt oma bankrollile. On imekspandav kui kaugele 5%-lise väärtusega jõuda võib.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 8. Hoia oma hoiupõrsast ehk mõistlik rahakassa strateegia

Kui soovid panustamisega raha teenida, siis pead alustama rahakassaga, mis on võimeline kaotusi üle elama. Kui kavatsed panustada ühikutes, siis kui sinu keskmine panus on 1 ühikut, siis, soovitame, et omaksid vähemalt 50 ühikulist rahakassat. See on miinimum.

Okei, ütleme, et sul pole algus rohkem panustamiseks raha kui 1000 Eurot. See tähendab seda, et sinu keskmine ühik on 20. Me teame, et see tundub suhteliselt väike, kuid koos katkematu väärtuse otsimise ning targa panustamisstrateegiaga võib see kiiresti kasvama hakata.

Näiteks ütleme, et sa teed 200 panust aastas. Lihtsustamiseks teeme nii, et need on kõik koefitsendiga 1.90 ning sa võidad panused 54% kordadest. Aasta lõpuks on sul seega kontol 1100€. Jah, me teame, et seda pole palju, kuid see on selline kõigest 200 panuse juures.

Mõtle kui sa teed panuseid 400 ning suudad ikkagi näidata tagasihoidlikku 5% marginaali. Sinu 1000€ oleks aasta lõpuks 1400€, viie aasta pärast oleks see 5000€ ning 10 aasta pärast 30 0000€.

Pole paha, mis? Muidugi raske osa sellest on see 5% marginaal kätte saada ning võib-olla isegi raskem on tihe üksluine panustamine, kuid selle näite eesmärk oligi näidata, et ka konservatiivset panustamise strateegiat jälgides, pole ka tõelised kasumid mägede taga.

Kõik pole ainult väärtuse otsimise, vaid korrektne raha haldamise oskus on samaväärselt tähtis. Raha juhtimisel on kaks, natukene vastuolulist, kuid põhilist eesmärki:

  • Oma rahakassa kasvatamine võimalikult kiiresti
  • Samal ajal pankrotti vältides

Loe ka: Kiirkasiinod teevad raha sisse- ning väljavõtmiseks ülimalt mugavaks.

Kui suudad väärtust regulaarset leida, siis su rahakassa kasvab kiiremini kui teed suuremaid panused. Samas kui teed liiga suuri, siis riskid pankrotiga. Kahjuks on see aspekt enamgi kui tihti inimeste poolt alahinnatud. Halvad jooksud võivad kesta väga kaua ning halva rahakassa haldamise korral, olla laastavad. Õnneks saab suuremaid jamasid vältida, pidades silmas ühte lihtsat reeglit: ära kunagi tee panust, mis oleks suurem kui 1% sinu rahakassast.

Spordiennustus ning eduka panustamise nipid – 9. Vali sport, kus saad panustada suurelt

spordiennustuse liigad
Mida suurem mäng seda suuremad limiidid tavaliselt lubatud on.

Kui soovid spordipanustamisega raha teenida, siis väärtuse nägemisest on ainuüksi vähe. Pead leidma spordiala ning sündmused, millele sa saaksid suurelt panustada. Jah, alguses, kui sinu rahakassa on veel väike, pole see probleem, kuid hiljem küll.

Sellepärast soovitamegi sul väärtust otsida just kõige populaarsemates liigades või sündmustes. Näiteks 2018 jalgpalli MM-is või Premier League mängudes.

Kokkuvõte

Sellest ei saa üle ega ümber: Selleks, et spordipanustamises läbi lüüa, peab nägema kõvasti vaeva. Pead jätma hüvasti ideega, et võidad suure akumulatiivse panusega jackpoti. Seda lihtsalt ei juhtu. Tähtis on veel meeles pidada, et “ohutuid” panuseid pole olemas ning mitte midagi ei ole garanteeritud.

Mingu selleks kui tahes palju aega, hea uudis on, et: spordipanustmaisega raha teenida on võimalik. Põhiline, et sa teaksid kus panustada, kuidas leida väärtust ning kuidas oma mängukassat hallata. Meie muidugi soovitaksime spordiennustust pigem meelelahutuslikel eesmärkidel harrastada.

PANUSTAMIST ALUSTA SIIT

Scroll to Top